PhotoFreak - ייבוא ושיווק ציוד צילום וסטודיו - סקירת מוצר - PocketWizard Plus III
סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
סניף חיפה, רח׳ חלץ 2 

טלפון רב-קווי: 077-2155009

 
 

 
 
 
  סקירת מוצר - PocketWizard Plus III
דף הבית >> FreakBlog >> סקירת מוצר - PocketWizard Plus III
כפי שבטח שמעתם חברת PocketWizard השיקה רדיו חדש ממש לאחרונה - PLUS III.

כיבואנים בלעדיים של החברה בישראל נחתו אצלינו במשרד כמה PLUS II ואנחנו שלחנו אותם אל
הצלם אודי קצמן שינסה ויכתוב סקירה על המוצר החדש.

אחרי שבוע חזר אלינו אודי עם הסקירה וחיוך.

אנחנו שמחים להגיש לכם את הסקירה המקצועית הראשונה בעברית לרדיו החדש PLUS III:


פוקט וויזארד הינם החברה המובילה בעולם ביצור משדרי רדיו לסנכרון פלאשים
בצילום סטילס.
דגם הPlus III מחליף את הPlus II הותיק והמוצלח.

בקופסא מגיע המשדר יחד עם רצועת תליה, כבל לחיבור המשדר ליציאת סינק (PC), כבל לחיבור המשדר ליציאת PL 3.5mm, מתאם מ3.5mm ל6.35mm, חוברת הוראות ומדבקה עם הסבר קצר על כל מצב להדבקה בצידה הפנימי של דלת הבטריות.
בולטים בהעדרם (מדגמים קודמים) בטריות וסקוטש לחיבור המשדר לפלאש.
 
אז במה שונה הPlus III מהPlus II?
 
הדבר הראשון שקופץ לעין למשתמשי הדגמים הקודמים הוא החוסר באותה אנטנה גמישה (שלוקחת מאיתנו כל כך הרבה תשומת לב כששמים את המשדר בתיק), בדגם החדש האנטנה הינה פנימית ותחת מעטה קשיח, מה שתורם לגודל קומפקטי יותר .
 
איכות הבניה שהיתה מצויינת גם בדגמים הקודמים השתפרה אף יותר.
 
שינויים קוסמטיים נוספים (ומשמעותיים) כוללים מסך תצוגה מואר (הכולל חיווי בטריה!), כפתורים לחיצים (בניגוד לכפתורי ההזזה מהדגמים הקודמים) וחיבור USB לחיבור למחשב לצורך עידכוני תוכנה ולצורך אספקת מתח חשמלי.
 
שינוי קוסמטי בולט נוסף הוא הכיוון שבו יושב המשדר על ההוט שו, כשהפרופיל מול המשתמש ולא כפתורי השליטה. במבט ראשון זה נראה כשינוי פחות נוח, אך למעשה שינוי זה מהווה שיפור גדול בשדה הראיה של הצלם מעל המצלמה (קשר עין עם המצולם, בחינת הסצינה והפריימינג...).
 
הבדל נוסף הוא צימצום החיבורים, במקום שני חיבורי 3.5mm בחלקו העליון של המשדר, בPlus III יש רק חיבור אחד והוא בצידו (המצב היחידי בו נרגיש בחיסרון הוא כשנרצה להפעיל את המצלמה מרחוק באמצעות כבל משחרר המתחבר למשדר ובמקביל להפעיל פלאש מקומי - במצב זה כעת נצטרך לחבר את הפלאש ליציאת הסינק של המצלמה, להוסיף מפצל להוט-שו או להשתמש במשדר נוסף).
 
בהפעלת המשדר (ע”י לחיצה ארוכה על כפתור Mode) מתגלים הבדלים נוספים. ראשית הדור החדש כולל 32 ערוצים ולא רק 4 (כמו המולטימקס), ערוצים 1-4 הינם אותם הערוצים מהדגמים הקודמים וניתן לשלב בין יחידות מדורות שונים ללא בעיה. 
 
ערוצים 17-32 הינם ערוצים מרובעים (quad channels) אשר כוללים 4 קבוצות בכל ערוץ (קבוצות A,B,C,D), החלוקה לקבוצות מאפשרת לבחור להפעיל רק פלאשים מסויימים (דבר שיכול להיות נוח מאוד כשיש פלאש במקום קשה להגעה או כששני צלמים רוצים לצלם עם פלאשים שונים אך גם לחלוק חלק מהפלאשים), שלא כמו הפלקס והמיני, לא ניתן לשלוט בעוצמות הפלאשים. חשוב לציין בנושא הערוצים - אלו הם ערוצים “טיפשים” ואינם כוללים TTL למינהם, לכן, בדומה לדורות הקודמים, על מנת לשלב את העבודה עם משדרי פלקס ומיני יש לעדכן את הפלקס/מיני לעבודה בערוצים “טפשים”.
 
טווח המשדר נראה דומה לטווחים המטורפים של הדגמים הקודמים, אך מצב חדש (Repeater) מאפשר להכפיל את הטווח ע”י שימוש במשדר נוסף כתחנת ממסר.
 
עדכון נוסף נעשה בכפתור הטסט - הכבתור החדש רגיש גם לחצי לחיצה ומחקה למעשה את כפתור המצלמה, מה שמאפשר להעיר את המצלמה ולהפעיל את הפוקוס האוטומטי בחיבור כבל משחרר למשדר (מה שהופך את המשדר לשלט רחוק מעולה למצלמה).
 
סיכום:
בעבודה של כמה ימים עם זוג משדרים (בשילוב עם משדרים מהדור הקודם), נראה כי פוקט וויזארד הוציאו שידרוג מדהים, בשילוב עם הורדת המחיר מדובר בקניה כדאית ביותר למי שחשובים האמינות, המהירות והטווח (שבהם עדיין פוקט וויזארד החברה המובילה).
 
מי שמחזיק כיום משדרים מהדור הקודם לא צריך להחליף אותם, אך אחד הייתרונות הגדולים של פוקט וויזארד הוא התמיכה לאחור,כלומר כשתרצו להוסיף משדרים או להחליף משדר שהתקלקל (לא שזה קורה אלה עם המשדר נפל שבע קומות לתוך שלולית של חומר רדיואקטיבי) תוכלו להנות ממשדר משודרג במחיר טוב יותר מזה שהייתם רגילים אליו.
 
לאלו שמתלבטים בין פוקט וויזארד למשדרים זולים יותר - השיקול הוא כמובן שלכם. מבחינה כספית הפוקט וויזארד מצדיקים את עצמם, אך להרבה צלמים חובבים כך גם המשדרים הסיניים...
 
שלכם
   אודי קצמן. 
 

אהבו אותנו

חפשו אותנו

 
צור קשר

local סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
local סניף חיפה, רח׳ חלץ 2
telephone 077-2155009
mail info@photofreak.co.il
   
   
 
© 2017 PhotoFreak Ltd All Rights Reserved. ט.ל.ח
 
לייבסיטי - בניית אתרים