PhotoFreak - ייבוא ושיווק ציוד צילום וסטודיו - כיצד ננצל בצורה הטובה ביותר חלל של סטודיו קטן
סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
סניף חיפה, רח׳ חלץ 2 

טלפון רב-קווי: 077-2155009

 
 

 
 
 
  כיצד ננצל בצורה הטובה ביותר חלל של סטודיו קטן
דף הבית >> FreakBlog >> כיצד ננצל בצורה הטובה ביותר חלל של סטודיו קטן
כיצד ננצל בצורה הטובה ביותר חלל של סטודיו קטן
Written by: James Schuck, Published on: 25 November 2013 תורגם מהאתר של Translated from the site of SAVAGE
 
PHOTO COURTESY OF: RYAN WALSH, FEATURING: WORN PLANKS FLOOR DROP
 
צלמים הם קוסמים. הם נותנים לאנשים לראות רק את הדברים שהם רוצים שיראו.

צלם טוב יכול למצוא יופי בכל דבר ולהביא אותו לידי ביטוי. כולם רואים את אותם הדברים אולם צלם טוב ניחן בכישרון לראייה של דברים מיוחדים במקום בו שאר האנשים היו עוברים בלי לשים לב.

המשימה של הצלם היא ליצור יופי בכל לוקיישן תוך התגברות על הגבלות שמייצר הלוקיישן בין אם מדובר במיקום גאוגראפי מסובך, תאורה לקויה או הגבלה של גודל הלוקיישן.

כל צלם צריך מקום בכדי לעבוד בו. במוקדם או במאוחר תקבלו דרישה לצילום בתוך סטודיו בין אם בגלל צורך או בשל מזג האויר או כל דבר אחר, בסוף תצטרכו חלל שאפשר לצלם בו.

כשאתם ניגשים לבחור מקום לסטודיו שלכם אתם צריכים לדעת היטב כמה גדול צריך להיות המקום בהתאם לצרכים שלכם או במציאות שלנו, כמה קטן יכול להיות המקום בו אני מצלם ולהספיק לי עד שאהפוך לצלם מצליח שיכול לממן סטודיו גדול.

בכדי להגיע לשם כנראה תצטרכו להתחיל במקום קטן ולגרום לו להראות ולהרגיש מספיק גדול.

החלל שבו תצלמו יכול להיות כל דבר החל ממקום מושכר ועד לחדר פנוי בבית שלכם או אפילו בסלון מתוך הבנה שבכל פעם תאלצו לפרק ולהרכיב מחדש את הסטודיו.

כל אחת מהאפשרויות האילו טובה יותר מכלום. חבל לפספס עבודה כי אין לכם חלל מפואר ויקר. כשתבנו סטודיו בתוך החלל שלכם תצטרכו להיות יצירתיים וגמישים מאוד בכדי להתאים את הסטודיו לצרכים שלכם ולהתגבר על מגוון בעיות שיכולות להיווצר בחלל קטן מידי.

אחת הבעיות המוכרות בסטודיו ביתי היא תקרה נמוכה. תקרה נמוכה הופכת את החלל שלכם למחזיר אור אחד ענק ואין לכם ממש שליטה באור. כל הבזקה תפגע בתקרה ובקירות הלבנים ואלא אם כן תצבעו את הסלון שלכם בשחור... זו בעיה וקשה לשלוט באור בצורה כזו ואתם בבעיה. גם אם התקרה שלכם מתאימה לצילומים תמיד תמצאו את עצמכם מזיזים רהיטים כבדים וממהרים לסיים את העבודה שלכם לפני שבני הבית חוזרים. אין דבר יותר מעצבן אחרי יום עבודה מתיש מאשר להתחיל לשנות שוב את מיקום הרהיטים, לקפל את הציוד הרב וכל זה רק בכדי לפתוח אותו שוב למחרת בבוקר.

 
Photo Courtesy of Ryan Walsh, Featuring Indigo Nights Collapsible Backdrop
 
בואו נראה, איך ניתן להתגבר על הבעיות הללו בצורה היעלה ביותר?
 
דבר ראשון השתדלו להימנע מצילום עם עדשה רחבה מאוד. בחלל צפוף וקטן השימוש בעדשה כזו עלול להביא לתמונות דחוסות מידי שבתוכם מופיעים אביזרים שלא רציתם שיהיו שם. בשימוש עם עדשת פורטרט או אפילו ארוכה יותר תוכלו להפריד בצורה מוחלטת את המצולם משאר החדר.

הדבר הבא שתוכלו לעשות זה להשתמש ברקעים מתקפלים (קישור). אילו רקעים שמספיקים בהחלט לרוב סוגי הצילום, מתקפלים ומתאכסנים בקלות ואינם תופסים מקום רב והם יכולים לשמש כפתרון מעולה לצילום בחללים קטנים. פתרון נוסף יכול להיות בערכה החסכונית שלנו לצילום (קישור) שמכילים מתקן נייד לרקע ורקע נייר או בד מקצועיים המתאימים בדיוק לצורך שכזה, לעבודה בחלל מצומצם ולאפשר ניידות של המתקן וקיפול במהירות.

הרקעים המתקפלים שלנו יכולים לשמש כרקע, יכולים לשמש כבולם אור או כרפלקטור מעולה ותמיד זכרו שהם מתקפלים לגודל קטן יחסית, קלים לפתיחה ולקיפול ומאוד יעילים בחללים בגודל קטן.

באותה מידה , גם אם אתם בעלי סטודיו רחב וגבוה שאין בו שום הגבלות, כשאתם יוצאים לצלם בלוקיישן בין אם מדובר במקום שאתם מכירים ובוודאי במקום שאתם לא מכירים, לסחוב ולהקים סטודיו מקצועי בכל מקום שתבחרו בעזרת הרקעים המתקפלים או הקיט החסכוני שלנו יכולים להיות פתרון מושלם גם עבורכם.
 
תהנו בצילומים!
 

אהבו אותנו

חפשו אותנו

 
צור קשר

local סניף ת״א, רח׳ דוחן 20
local סניף חיפה, רח׳ חלץ 2
telephone 077-2155009
mail info@photofreak.co.il
   
   
 
© 2017 PhotoFreak Ltd All Rights Reserved. ט.ל.ח
 
לייבסיטי - בניית אתרים